Anglický týden zahájíme v Lipencích!

23.08.2026

Anglický týden zahájíme v Lipencích!
Sokol Lipence vs. 1999 Praha
Datum zápasu: 26.08.2026

Sokol Lipence byl založen již v roce 1919 pod názvem SK Lipany. V roce 1953 se přejmenoval na Sokol Lipence podle nového názvu obce. Původní pojmenování Lipany se navíc často pletlo se známější „bitevní“ obcí u Českého Brodu.

Největších úspěchů dosáhl klub v 60. letech. V roce 1964 postoupil s desetibodovým náskokem do I. B třídy, kterou hned jako nováček vyhrál. Následně si zahrál I. A třídu, tehdy čtvrtou nejvyšší soutěž, v níž vydržel až do sezony 1968/69. Poté následoval ústup ze slávy a v polovině 70. let v Lipencích dokonce neexistovalo družstvo dospělých.

V novodobé historii je nejlepším výsledkem šesté místo v I. A třídě v sezoně 2016/17. Po sestupu v ročníku 2018/19 působí Lipence v 7. lize.

Lipence bývaly naším tradičním soupeřem a čeká nás již 17. vzájemný soutěžní zápas. Čtyřikrát jsme se utkali v I. B třídě a dvanáctkrát v I. A třídě. Dosavadní bilance hovoří v náš prospěch: 9 výher, 3 remízy a 4 porážky při skóre 32:20. Naposledy jsme se utkali před sedmi lety, 13. dubna 2019, kdy jsme zvítězili 6:2.

Největšími jmény soupeře jsou bezesporu bratři Haškové. Starší Pavel odehrál 88 ligových zápasů za Bohemians, Blšany, Příbram, Teplice a Duklu, v nichž vstřelil pět gólů. Mladší Ivan má na kontě 23 ligových startů za Bohemians, profesionální kariéru však musel kvůli zdravotním problémům předčasně ukončit.

Pozor si budeme muset dát také na odchovance a nejlepšího střelce týmu minulé sezony Jana Cikrta a na Ondřeje Holuba, který sbíral zkušenosti ve vyšších soutěžích v dresech Dobrovic a Sparty Krč.

Zápis o utkání bude zde.

Líbil se vám tento článek?
Share sdílet

Diskuze