V Řeporyjích v oslabené sestavě a bez bodu...

15.08.2023

FK Řeporyje 4:3 (2:1) 1999 Praha
Datum zápasu: 19.08.2023    Diváků: 183
Góly: 33. Boukal, 43. Karták, 53. + 59. Linhart - 9. Kačena T., 57.+81. Měska (obě z pen.),
Sestava: Němec - Eppert, Kačena L., Šmied, Jedlička - Beneš, Tlustý, Štefánek, Procházka (77. Cicala) - Kačena T. (67. Endršt), Měska (C)

Ve třetím kole jsme oproti původnímu rozlosování sehráli zápas proti Řeporyjím na jejich půdě, neboť jsme si prohodili pořadatelství se spřáteleným klubem. To nakonec oba týmy kvitovaly, neboť v tropickém počasí hrát na umělé trávě není jedna z těch nejoblíbenějších disciplín.

V naší sestavě ale chyběla celá řada opor (Čmejla, Chačaturov, Karbulka, Opočenský, Salašovič, Suchánek, Šonka, Vejražka...) Již ve druhé minutě po dlouhém balonu za obranu postupoval hostující Ivan Pánek ze strany do velkému vápna, předložil Heimovi, ten však trefil brankáře Němce. Naopak my svoji první šanci využili, když se Měska dostal za obranu, jeho střelu sice výborně vyrazil Veselý, míč si však našel na hranici vápna Kačena a přízemní střelou uklidl - 0:1. Od té doby Řeporyje přebíraly iniciativu v aktivitě, naštěstí hlavička Petra skončila jen těšně vedle pravé tyče Němcovy branky. Až ve 24. minutě přišlo vyrovnání, když se po zpětné hlavičce ocitnul na malém vápně Boukal, který vsítil svůj premiérový gól v dresu Řeporyjí - 1:1. My měli hru stále pevně založenou na obraně, kde prim hrál hlavně Šmied, jehož dlouhé balóny hledaly Měsku a vždy s obrovskou přesností. Držení míče bylo výrazně na straně domácích, naštěstí převahu přetavit v gólový úspěch se jim stále nedařilo. Nestalo se tomu ani po dalekonosné střele Boukala do tyče či centru Petra, která rovněž orazítkovala konstrukci branky. Až tři minuty před koncem prvního dějství se podařilo černo-bílým udeřit, když centr Pánka podržel Rusyn, předal Kartákovi, který svou typickou střelou na zadní tyč poslal Řeporyje do vedení. Po osmi minutách druhé půle šly Řeporyje do dvoubrankového trháku, kdy se prosadil Linhart a připsal si v této sezóně svou první branku. O necelé čtyři minuty později bylo opět sníženo, a to když zákrok Šebesty byl označen jako pokutový. Kanonýr Měska si již s penaltou poradil jako zkušený mazák a snížil - 2:3. Skóre se měnilo opět o pár minut později, a to když svou střeleckou potenci prokázal Linhart, jenž domácí poslal opět do dvoubrankového vedení  - 4:2. Deset minut před koncem si Šebesta opět připsal faul v penaltovém území a Měska nepohrdnul ani svou druhou penaltou - 4:3. Bylo tak postaráno o drama v závěru, kdy v nervózním konci utkání jsme ještě měli velkou možnost, s kterou si však velmi dobře chytající Veselý poradil i s pomocí tyče a zkrotil tak horký brambor. Bohužel víc se již nestalo a po závěrečném hvizdu rozhodčího Stránského, který si v utkání vedl jako zkušený mazák a nedovolil žádné zbytečné diskuze. I on byl ozdobou sobotního odpoledne.

(Zdroj: fkreporyje.cz)