FC Nebušice 3:2 (3:2) 1999 Praha
Datum zápasu: 10.06.2023    Diváků: 20
Góly: 2. Murzakanov, 8.+ 37. Literák - 12.+ 32 Měska
Sestava: Němec - Eppert, Chačaturov V. (C), Šmied, Karbulka - Suchánek - Beneš, Štefánek, Al-Shayeb (80. Jedlička) - Kačena T., Měska

Už ve 2. minutě po sérii autových vhazování se dostal míč k domácímu Murzakanovi a ten pohotově prostřelil Němce - 0:1. O šest minut později zahrával standardní situaci domácí Macej, jeho tvrdou ránu neudržel Němec a Literák zvyšuje - 0:2. My hrozili hlavně ze standardních situací a po jedné z nich se k odraženému míči dostal Měska a ve 12. minutě snížil - 1:2. Po gólu jsme zatlačili domácí do defenzívy a přicházel jen nebezpečný útok za druhým. Vyrovnávací branka nakonec padla ve 32. minutě a opět z kopačky Měsky, ale už dříve jsme měli několik šancí na vyrovnání. Bohužel po další chybu v naší obraně využil domácí Literák, který chytře mezi nohama obránce vrátil ve 37. minutě vedení zpět domácím Nebušicím - 2:3 a tak skončil i první poločas. Ve druhé půli byly Nebušice do obrany výrazně koncentrovanější a soupeře do šancí pustily pouze sporadicky. Ta největší přišla v závěru utkání zase po standardní situaci. Před nebušických brankářem Šilhavým se ocitli hned tři naši nehlídaní hráči, ale obrovská šance gólem neskončila. I Nebušice měly v posledních minutách utkání možnost přidat další branku, ale Murzakanov svou hlavičku z malého vápna poslal přímo do rukavic Němce. Vypjaté poslední minuty zápasu nakonec ještě vyvrcholily červenou kartou pro kapitána Chačaturova, který vyjádřil svůj názor u rozhodčího nad necitlivým ukončením utkání v době, kdy jsme měli zahrávat rohový kop. Pro soupeře má výhra hořkou pachuť, neboť i tak s největší pravděpodobností sestupuje do I. B třídy. Zápis o utkání zde.