1999 Praha 0:4 (0:0) SK Střešovice 1911
Datum zápasu: 25.03.2023    Diváků: 25
Góly: 49. Oblozhok, 63.+ 69. Burýšek, 72. Kříž
Sestava: Němec - Eppert, Šmied, Salašovič, Dratva (82. Procházka) - Beneš, Tlustý (75. Endršt), Opočenský, Štefánek, Al-Shayeb (61. Chačaturov V.) - Měska (C)

Už v 10. minutě po centru Rotheho falouván Věchtík  ve vápně a rozhodčí nařídil pokutový kop, který však zeleno-bílí neproměnili. Hned poté měly Střešovice další obrovskou možnost jít v šílené fujavici do vedení, ale Rothe jen rozezvonil tyč. I my jsme si vypracovali slušnou šanci, z pravé strany poslal Beneš centr do vápna, míč se dostal až na malé vápno, ale následná střela byla zblokována. Chvíli poté mohl Beneš jít z poloviny hřiště sám na branku, jeho zakončení však skvěle zneškodnil Hampl. V další fázi vítr nabýval na síle, jakmile se míč dostal do vzduchu, šel okamžitě mimo hrací plochu. Hra byla často přerušovaná. Přesto jsme toho málěm využili, když vítr zavál jeden z centrů přímo na břevno hostí. Do druhé půle vysvitlo slunce. A na hřišti se objevil skutečný lídr této soutěže - SK Střešovice 1911. Začal hrát po zemi, zpřesnil hru, byl mnohem víc na míči a podařilo se mu i brzy vstřelit důležitý první gól. D. Věchtík si došel do obrany pro míč, vymyslel excelentní kolmici na Burýška, ten uvolnil na vápně Oblozhoka, který technickou střelu umístil nechytatelně podél brankáře Němce - 0:1. V další situaci se zastřeloval Burýšek. Po centru z levé strany se dostal do ideální palebné pozice. Brankář Němec dokázal zabránit této střele. V 63. minutě ovšem podruhé kapituloval, kdy ho Burýšek doslova vykoupal. Autové vhazovaní Štykse prodloužil Kouklík a Burýšek mohl jít sám na branku, vyhnul se křižujícím hráčům, udělal rychlou stahovačku brankáři a dovedl míč do prázdné branky - 0:2. V 69. minutě přišla další pohledná akce s chutí hrajících Střešovic a bylo po zápase. Na přesný centr si naskočil Burýšek a elegantní rybičkou dostal hosty do tříbrankového vedení - 0:3. Dominantní výkon ve druhém poločase zvýraznil obránce Kříž, kdy proměnil samostatný únik - 0:4. Po autovém vhazování Štykse, prodloužení Kouklíkem se za obránce dostal Kříž. Poslední čtvrhodina se víceméně pouze dohrávala. Oblozhok dostal ještě jednou míč do sítě, pro odmávaný ofsajd však branka neplatila. V poslední minutě jsme se dostali k jediné naší střele ve druhém poločase, ale hlavička z malého vápna zůstala nevyužita, a tak nám nové dresy bohužel body proti favoritovi nepřinesly. Fotogalerie ze zápasu zde a zde. Zápis o utkání zde.