1999 Praha 3:2 (2:1) Uhelné sklady
Datum zápasu: 18.03.2023    Diváků: 25
Góly: 6. Šonka, 16. Karbulka, 73. Opočenský - 9. Kozin, 73. Stolfa
Sestava: Němec - Eppert, Šmied, Salašovič, Chačaturov V. (C) (90+3. Suchánek) - Beneš (46. Procházka), Opočenský, Dratva, Al-Shayeb (86. Endršt), Karbulka - Šonka

V 17. mistrovském zápase jsme přivítali SK Uhelné sklady, které měly po šestnácti odehraných kolech 18 bodů. Naše jedenáctka byla připravena udělat vše pro to, aby se nic nezměnilo ani po dalším kole. Do zápasu jsme opět i přes rozsáhlou marodku v týmu vstupovali jako favorité. Na lavičku se po dlouhodobém zranění podívala i jedna z našich ikon – Suchánek. Hned první větší příležitost domácího týmu byla odměněna gólem. Po dalekonosném centru Šmieda si svou premiérovou trefu odbyla naše nová posila Šonka - 1:0. Chvíli na to však udeřil i hostující tým, který se v první velké šanci nemýlil - 1:1. V rychlém protiútoku našeho brankáře překonal hlavičkou na vzdálenou tyč Kozin. Prvních deset minut tak bylo velice divácky atraktivních. Pro dobře ukončenou čtvrthodinku jsme však nečekaně udeřili ještě podruhé, a to po fantastické akci Šonky a Epperta na rohu vápna, kdy druhý jmenovaný poslal krásný banán na Karbulku, který se nemýlil a poslal nás zpátky do vedení 2:1. Ve zbylé půlhodince měl dvě obrovské příležitosti domácí Al - Shayeb, ale jeho pokusy se bohužel v gól nepřetavily. Závěr poločasu se domácí tým už viděl v šatně, a tak obrana hasila minimálně tři gólové příležitosti. Naštěstí se branková síť domácího celku nerozvlnila, a do kabin se tak šlo s jednogólovým vedením 2:1. Do druhé půle jsme vstoupili pod velkým tlakem, a to nejen kvůli střídání stálice Beneše za brankáře Procházku. Hostující tým cítil šanci a svůj tlak stupňoval. Udeřil však až v 73. minutě, kdy se z autového vhazování rukou prosadil Stolfa. Domácí našli rychlou odpověď, a to podobně jako hostující z autového vhazování. Zraněný Chačaturov vyhrál těžký souboj, excelentně patou posunul na Opočenského, který zachoval klidnou hlavu a míč trefil s chirurgickou přesností na zadní tyč. V rámci taktického střídání se do hry po dlouhé době podíval i Suchánek, a to právě jako náhrada za kapitána Chačaturova. Sečteno podtrženo jedeme na vlně třech vítězství v radě. Příští týden nás čeká zatím vedoucí tým tabulky, SK Střesovice 1911. Fotogalerie ze zápasu zde. Zápis o utkání zde.