SK Libuš 1:2 (0:2) 1999 Praha
Datum zápasu: 01.06.2019    Diváků: 70
Góly: 75. Hartl - 30. Beneš, 31. Vejražka
Sestava: Lišaník - Lukáč, Kačena L., Chačaturov V. (C), Šmied (76. Endršt) - Eppert (90+1. Tomek), Suchánek, Štefánek, Beneš - Semotán (58. Blažek O.), Vejražka (78. Dratva)

Sobotní ráno jsme zajížděli na Libuš s touhou uspět v dalším matchi. Vzhledem k tomu, že jsme doposud soupeře ještě neporazili, měli jsme jisté obavy. Navíc domácí byli v první půlhodince nebezpečnější a lepší. První velkou šanci vyrazil nohama Lišaník a při druhé šanci nás zachránila tyč a všichni svatí. Naštěstí se nám podařilo udeřit ve 30. minutě, na pravé straně se uvolnil aktivní Eppert, nacentroval na hlavu nabíhajícího Beneše, který sice s tečí, ale přesně trefil k levé tyči - 0:1. Hned po rozehrávce střelou z půlky chce naivně domácí borec vyrovnat-místo toho posílá dlouhým výkopem Lišaník míč na pravou stranu, kde zakombinuje Suchánek s Eppertem, který krásnou uličkou posílá do vápna navrátilce Vejražku a ten z úhlu nekompromisní křižnou přízemní ranou od tyče zvyšuje na 0:2! Domácí byli jako opaření. Druhou půli jsme hráli takticky velmi dobře a zkušeně. Dokonce můžeme zvýšit po krásném sólu Vejražky z pravé strany- škoda že nepřihrál volnému Blažkovi, který by doklepl do prázdné branky. Přesto bohužel inkasujeme 15 minut před koncem po zvyšujícím se tlaku a akci domácích také z pravé strany. Vyrovnání jsme však nedopustili, opět se v dobrém světle ukázala naše defenzivní činnost, střídající hráči a zejména Dratva s Blažkem velmi dobře podrželi míč v nervózním závěru. Naše úctyhodná jarní stíhací jízda tak pokračuje, avšak pohádkovou tečku musíme přidat ještě v jednom ze dvou zbývajících zápasů (hrajeme 2x doma, s Aritmou B a Nebušicemi) a nám stačí získat dva bodíky a máme jistotu, že si zahrajeme I. A  třídu v dalším ročníku. Prvním jistým sestupujícím jsou po šesti sezónách v I. A třídě Lipence. 99 Praha, 99 Praha!! Krátká fotogalerie ze zápasu zde. Zápis o utkání zde.​

A jak hráli v 28. kole naši soupeři o záchranu?

• FK Zlíchov 1914 - Loko Vltavín B 1:6
  • Sokol Nebušice - Aritma Praha B 1:1
  • SK Dolní Chabry - Sokol Lipence 3:1
  • SK Zbraslav - ABC Braník B 5:1