Lipence porážíme přesvědčivě 6:2!

09.04.2019

1999 Praha 6:2 (3:1) Sokol Lipence
Datum zápasu: 13.04.2019    Diváků: 40
Góly: 8. Suchánek, 37.+ 45+1.+ 87. Blažek O. (vše z penalt), 72. Beneš, 86. Eppert - 26. Šalamoun, 79. Vodrážka
Sestava: Procházka - Kačena L., Chačaturov V. (C) (46. Lukáč), Houška,Šmied - Blažek, Eppert,Tlustý, Beneš - Endršt (67. Dratva), Suchánek (75. Burda)

Zápas dvou posledních týmů v tabulce nebyl vůbec jednoduchý. Zřejmě i nervozita se projevila na našem nejslabším výkonu jara a to především v nezodpovědné obranné činnosti většiny hráčů. Nebýt skvěle chytajícího Procházky, mohli jsme mít obrovské problémy. Přitom jsme šli již v úvodu do vedení, když se prosadil po individuální akci Suchánek. Branka nás ale neuklidnila a po jednom z brejků a po nedůslednosti naší obrany je vyrovnáno. Ještě před tím smolně neproměnil megatutovku kapitán Chačaturov. Důležité bylo, že jsme zvládli závěr půle a to se ukázalo jako klíčové. Nejprve byl ve vápně faulován pronikající Suchánek a poté se prosadil Endršt, při jehož bránění nešťastně zahrál hostující bek rukou - z obou situací resultovala penalta a Blažek v klidu a přesně proměnil. 3:1 vedeme!
Do druhé půle jsme nevstoupili vůbec dobře a byl to spíš soupeř, který si vytvářel nebezpečné situace, ale Procházka byl vždy skvěle připraven. Naštěstí jsme udeřili opět my a to v 72.minutě - Suchánek využil zaváhání hostujího stopera, ještě přihrál volnému Benešovi a ten uklidil k levé tyči 4:1. Konec však ještě nebyl a soupeř snižuje hlavou z rohového kopu po špatném obsazení právě Beneše 4:2. Drama jsme však nedopustili a naopak z brejku trestali. Nejprve utekl Eppert a po zemi k tyči šťastně zvýšil na 5:2 a v závěru po faulu na Beneše uzavírá málo vídaný hattrick z pokutových kopů Blažek! Velmi důležité body zůstávají na Děkance a náš vytoužený cíl se zase trochu přiblížil. Potřebujeme však bodovat i nadále a možnost budeme mít netradičně již v pátek v Dolních Chabrech, kde budeme chtít udržet neporazitelnost. 99 praha!! 99 praha!!